27 Şubat Kaynaklar Köyü

Şimdiye kadar her Cumartesi günü bireysel tur yaptım. Farklı rotalara cesaret edemediğim için Karşıyaka’dan çıkıp Kuş Cenneti, Sasalı, Konak ya da Üçkuyular’a sürüp geri dönüyordum. Havaların biraz da güzelleşmesiyle birlikte CAT (Cuma Akşamı Topluluğu) grubu Cumartesi günleri de tur düzenleme kararı alınca bana da gidilecek yeni güzergahların kapısı açılmış oldu.

yapılan km.jpg

Karşıyaka’dan Kaynaklar köyüne gidiş-dönüş 107 Km, yükseklik kazanımı 600 metre.

 

27 Şubat 2016, Cumartesi günü Karşıyaka’dan iki kafadar arkadaşımla birlikte CAT’in düzenlediği Buca, Kaynaklar Köyü turu için yola çıktık. CAT grubu Hatay’da buluşup hareket etme kararı almıştı. Biz de buraya ulaşmak için yola çıktık. Derken yolda benim ön tekerim fire verdi. Bisikleti kenara çekip ön tekerimin patlayan iç lastiğini değiştirdim. Bu arada CAT grubuna 5 dakika gecikeceğimiz bilgisini de geçtik. İç tekeri değiştirip şişirdikten sonra yola çıktık ve grubu çok bekletmeden yetiştik. Herkes son hazırlıklarını yaptı ve yola çıktık.

Cat ekibi.jpg

 

Yola çıkalı daha 10 dakika olmamıştı ki trafiğin çok hareketli olduğu bir katılım kavşağından içeri girerken iki bisikletçi arkadaş birbirine çarpıp düştüler. Düşenlerden biri yolun ortasına sürüklenmişti. İlk olarak çevre güvenliğini alıp araç akışını durdurduk. Hızla gelen araçları da bir yan şeride yönlendirdik. Kazayı birkaç sıyrıkla atlatan gençler geri dönmek istemediklerini söyledi ve tura kaldığımız yerden devam ettik.

12832535_10154076587024887_5761452627822891971_n.jpg

Şehirden ve trafikten adım adım uzaklaştık, derken ağaçların sayısı giderek artmaya başladı. Tertemiz orman havasını içimize çekerek Kaynaklar köyüne doğru yol aldık. Bu o kadar güzel bir duygu ki, sürerek değil uçarak gittik (şekildeki tehlikeli hareket) diyebilirim.

rc pisti.jpg

Yol üzerinde RC Pistine rastgeldik. İlk defa bir RC pistini yakından görme fırsatı yakaladım. Bir de o esnada model arabasıyla pistte artistik patinaj gösterisi yapan birini de uzunca bir süre izledik. Sonra hipnozdan kurtulup yolumuza devam ettik.

12386_10154054379519887_198110400814239942_n.jpg

Kaynaklar köyü merkezde yemekten tutun çoğu gıda ürününe kadar ihtiyacınızı karşılayacak ev yapımı ürünler bulabilmek mümkün. Hafta içini bilmiyorum ancak haftasonu hareketli bir çarşısı var.

Biz de Kaynaklar merkeze ulaştığımızda gözleme ve ev baklavası yedik. Arkadaşımın ısrarıyla ilk defa Osmanlı macununu da tatmış oldum. Ayrıca bir başka ilkin daha yaşandığı bir tur oldu bu benim için, sonradan hayatımın aşkı olacak kızla ilk kez bu turda tanıştım.

Sürüş kaydı ve haritaya aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://www.strava.com/activities/503801049

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*