80 günde 80 il

Bisikletname Kitap

Yakın zamanda Google Kitaplar üzerinden => Bisikletname <= kitabım yayına girdi.

Kitap neden bahsediyor kısaca açıklayayım. 2017 yılının Ağustos ayında yol bisikletimle 80 günde bisikletimle Türkiye’nin tüm illerine ulaşmak üzere yola çıkmıştım. Yani 80 günde devr-i Türkiye yapma niyetiyle yola koyulmuştum. Bu hedefimi de 77 gün içerisinde tamamlayıp Türkiye’nin tüm illerine bisikletimle ulaşmıştım.

Kitapta turumun öncesinde yaptığım hazırlıklar. Tur esnasında yaşadıklarım ve genel olarak turumun bana kazandırdıklarından bahsettim. Kitabın satın almadan önce %20’lik kısmını okuyup ne okuyacağınıza dair bir fikriniz olur ve dilerseniz satın alabilirsiniz.

Kitabın tüm gelirini sokak hayvanları için bağışta bulunacağız.

Kitabın yayınlanması neden bu kadar uzun sürdü?

Türkiye turunu 2 ay, 2 hafta, 2 gün içerisinde tamamladım. Kitabı yazmak bunun 3 katı zamanımı aldı. Asıl mücadele yayınlama sürecinde başladı.

İlk olarak yayınevleri kitabın maliyetini sizden talep ediyorlar. Kitap basılıyor ve satılan kitabın %10-%15’lik bir kısmını yayın evi size ödeyeceğini söylüyor. Ödemeyi de 6 ay sonra yapıyorlar. Size ne kalıyor? Kitapların hepsi satılsa bile baskı maliyetinin yarısını karşılayamıyorsunuz. “Bana hiçbir faydası olmayan ve sadece yayınevlerinin cebinin dolmasını sağlayan bu anlaşmayı neden kabul edeyim” dedim ve kitabı yaklaşık 2 yıldır bilgisayarın bir kuytusuna bıraktım.

Nihayet “Google Kitaplar” kitabımı onayladı ve gelirin %52’si bana kalmak üzere satışa kitabım satışa sunuldu. Tabii bunun vergisini de devlete ben ödeyeceğim.

Kitabın bir değeri olması gerektiği için ücretsiz yayınlayamadım. Ancak kitabın gelen tüm gelirlerini sokak hayvanlarına aktararak hayırlı bir şeyler yapmaya da vesile oluruz umuyorum 🙂

Bisikletname kitabını satın almak isteyenler bu linke tıklayabilirler.

Keyifli okumalar, Sevgiler,

Ahmet Süğlün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir